Ať už jedete na lyže, snowboard nebo se konečně chystáte vyzkoušet tu slavnou novinku sněžné brusle, není radno podcenit výbavu. V dnešním článku vám poradíme, jak vybrat nosič na lyže.

Velikost

Základní otázkou při výběru nosičů je počet lyží, které chceme přepravovat. Zde platí jednoduché pravidlo, a tedy čím širší nosič, tím více lyží se na něj vejde.

Bezpečnost

Kdo někdy kupoval lyžařské vybavení ví, že je to docela „drahá sranda“. Je proto třeba myslet na bezpečnost a ohlídat si, že je možné lyže  k nosiči zamknout. Pokud se obáváte, že vám lyže ukradnou i s nosičem, poohlédněte se po takovém nosiči, který umožňuje zamčení přímo ke střešnímu nosiči auta.

Nejlepší tipy na závěr

  • Úplně nejjednodušší způsob jak zvítězit v boji s prostorem je pořídit si sněžné brusle. Nezaberou v autě skoro žádné místo a nosiče vůbec nemusíte řešit. Navíc je jízda na nich jednodušší a zábavnější, než na lyžích!

 

  • Pokud někdo z vaší rodiny a známých jezdí na snowboardu či jiném produktu na sjezdovku ujistěte se, že je k jeho uchycení nosič přizpůsoben.
  • Existují i půjčovny nosičů na lyže. Jestli jezdíte na zimní dovolenou třeba jen jednou za rok zvažte, jestli se vám vůbec vyplatí do nosiče investovat. Půjčovna vám může ušetřit dost peněz.
  • Mnoho lyžařů preferuje převážet lyže ve střešním boxu (tzv. rakev na auto), protože nemusíte upínat každý pár lyží zvlášť a je tedy rychlejší do nich lyže naskládat. Věřte, že až budete mít na parkovišti po lyžování zmrzlé a necitlivé prsty, oceníte, že stačí odemknout 1-2 zámky, lyže naházet do boxu a rychle odjet do tepla.
  • Nechte si v obchodě poradit, jak správně nosič na auto namontovat. Může vám to ušetřit spoustu vzteku.

Podle jakých kritérií vybíráte nosiče na lyže vy? Napište nám do diskuse!

 

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ