Jaký model koloběžky bude ten pravý?

Stranou ponecháme dětské a freestylové koloběžky, patřící do skateparku a zaměříme se na modely pro dospělé.

Tyto kolobky můžeme rozdělit do následujících kategorií podle využití a podle typu rámu. Na obrázku níže vidíte jak koloběžky rozděluje eShop HOPsej.cz.

Koloběžka se selvou v akci
Kompletní nabídka koloběžek na HOPsej.cz

Obecně platí, že čím lepší povrch, tím užší plášť. Čím delší trasy, tím větší kola. Větší kolo totiž lépe absorbuje nerovnosti a nabízí komfortnější jízdu.

Městské koloběžky jsou obvykle vybaveny pouze zadní brzdou. Turistické modely mají i přední brzdu a tvarovaná řidítka, pro lepší pohodlí na delších trasách.

Skládací koloběžky snadno složíte do kufru osobního auta a během pár vteřin elegantně opět rozložíte.

Výška rámu koloběžky

Zde poctivě zvažte kde budete jezdit. Nižší stupátko znamená méně vynaložené energie a vyšší stabilitu. Ovšem pokud máte po cestě do práce mnoho nerovností, nebo retardérů, sáhněte po vyšším rámu.

Výška řídítek koloběžky

Při jízdě byste měli být v mírném předklonu. Z příliš nízkých řídítek vás budou bolet záda. Při naprostém narovnání pak nebudete mít dostatečný cit v řízení.

Jaký průměr kola zvolit?

Jak už jsme psali výše, vyšší kola nabízejí vyšší komfort. Ovšem je potřeba zvážit také skladnost, případně hmotnost koloběžky.

Hliníková, ocelová, nebo karbonová koloběžka?

S hmotností souvisí také materiál rámu. Nejtěžší a nejpevnější je ocel. Z ní jsou vyrobeny ty nejlevnější koloběžky. U tohoto parametru se řiďte zejména svým rozpočtem. Je jasné, že čím lehčí koloběžka, tím méně se nadřete.

Jakou brzdu

Brzda koloběžky
V-brzda koloběžky

Základní koloběžky se dodávají s nášlapnou brzdou, kterou známe z dětských modelů. Tato brzda bohatě stačí pro jízdu po městě.

Turistické modely pak nabízejí takzvané V-brzdy, jaké známe z běžných kol. Jsou jednoduché na údržbu a brzdí dostatečně.

Pro sjezdy a nejdražší modely se pak používají kotoučové brzdy, které skvěle fungují i v dešti a nečistotách.

Nosnost koloběžky

Zde asi není potřeba psát žádnou teorii. Každý by si měl pořídit koloběžku, odpovídající jeho tělesné konstituci.

Kde koupit koloběžku?

Ať už hledáte freestyle koloběžku, nebo koloběžku do města, určitě si vyberete na HOPsej.cz, kde najdete široký výběr, přehledně rozřazený do kategorií.

Doufáme že nám naše poradna pomohla a pokud jsme na něco zapomněli, napište nám do komentářů.

Sdílejte
Předchozí článekJakou varnou desku zvolit?
Další článekByznysweb.cz - zkušenosti

5 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ