Pokud se zajímáte o prodej firem, můžete k tomu mít dva hlavní důvody. Prvním z nich je investice do výdělečné společnosti s hisotrií v libovolném oboru. Druhým častým důvodem nákupu firmy je nedostatek času. Založení nové firmy (s.r.o., nebo a.s.) může trvat i 3 měsíce. V tomto článku se podíváme na obě varianty.

Jak koupit zavedenou firmu

Pokud máte vyhlídnutou firmu, jejíž historii znáte, nebo dokonce ve které pracujete, ušetříte si riziko podvodu. V tomto případě stačí požádat právníka o sepsání smlouvy, a nemusí být nutné poprosit o asistenci specializovanou firmu. Internet je však plný nabídek na prodej společností, ovšem zde už číhá spousta rizik.

Rizika při koupi firmy s historií

  • Skryté dluhy, které se vynoří až po nákupu firmy
  • Nejen finanční závazky vůči jiným společnostem či osobám, o kterých vám nikdo neřekl předem
  • Nejasnosti v účetnictví, za které ponesete odpovědnost

Riziko že naletíte podvodníkům, nebo že něco zanedbáte lze omezit tím, že firmu nekoupíte napřímo, ale přes specializovanou společnost. Níže uvedené společnosti mají s prodeji firem zkušenosti a dokáží rozeznat rizika:

 

Jak koupit „ready-made“ firmu

Pokud chvátáte, nebo nechcete skládat základní kapitál, můžete odkoupit již hotovou společnost, která byla přímo vytvořena za účelem prodeje. Tuto službu výše uvedené společnosti nabízejí také.
Výhodou je také skutečnost, že získáte formu s další historií, což může působit dobře na vaše obchodní partnery. Čtyřleté s.r.o. pořídíte již od 25.000,- Kč.

Charakteristika Ready made společností:

  • Jsou zapsány v obchodním rejstříku
  • Mají uhrazen základní kapitál
  • Nikdy nevyvíjely žádnou ekonomickou činnost (prověřte a žádejte potvrzení o bezdlužnosti)
  • Jsou registrované k dani
  • Jsou připravené k okamžitému prodeji

Založení s.r.o. za 14 dní

Na závěr si dovolíme přidat náš tip. Pokud chcete šetřit čas, vyzkoušejte službu, financovanou z grantů pro rozvoj podnikání ZaložFirmu.cz. Za pouhou cenu nákladů za vás zařídí vše potřebné. Výsledná cena a doba zřizování závisí na struktuře firmy a oboru činnosti. Zpravidla je firma připravena do 10 až 14 dní od doručení podkladů (v případě registrace koncese až 30-60 dní).

www.zalozfirmu.cz

Sdílejte
Předchozí článekJak vybrat kolo
Další článekElektrická jednokolka proplácená pojišťovnou?

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ