Klokaní boty si za posledních více než 30 let získaly spoustu fanoušků. Na málokterém jiném sportovním náčiní můžete cvičit doma, ve fitcentru, na cykostezce i v parku na trávě. V Česku čím dál více fitcenter nabízí lekce kangoorobiku.

Výhodou kangoo bot je také skutečnost, že tlumí nárazy při dopadu až o 80% a fixují kotníky. Proto jsou vhodné i pro lidi s nadváhou, nebo po zranění pohybového ústrojí. Na klokaních botách neočekávejte vysoké skoky, jako u trampolíny. Na triky se používají skákací boty. Teď se ale pojďme podívat na co si dát při nákupu pozor klokaních bot.

Značky klokaních bot

Je to smutné, ale konkurence poněkud zaspala, takže jestli toužíte po klokaních botách, musíte sáhnout po originálních Kangoo Jumps. Okrajově se dají sehnat nelegální čínské napodobeniny, ovšem jejich nákupem vyhodíte peníze. Dorazový systém funguje jen na oko a tyto boty nevydrží dlouhodobou zátěž.

Modely klokaních bot

Kangoo Jumps nabízejí v ČR tyto tři modely:

Prodej klokaních bot
HOPsej.cz je specialista na prodej klokaních bot Kangoo Jumps

KJ-XR3 – Nejprodávanější a nejuniverzálnější model, určený dospělým cvičencům do 90 kg. Těžší lidé je mohou využít také, ale možná si budou muset časem přikoupit přídavné kovové pružiny.
Volba není pouze o hmotnosti. 80 kilový atlet může díky své dynamice promačkávat pružiny stejně, jako 100 kilový člověk, který není zvyklý skákat.

KJ PRO7 – Tento model je doporučován profesionálním sportovcům a lidem s hmotností nad 90 kg. V ceně je pár kovových pružin, který zákazník může a nemusí využít.

KJ POWER SHOE – Klokaní boty, určené výhradně dětem. Jelikož jsou použity měkčí plasty, nedoporučuje výrobce využívání těchto bot dospělými ani v případě, že jim velikostně stačí. Dospělý člověk dokáže vyvinout větší sílu a plastová mušle by mohla prasknout.

Jakou velikost zvolit

Je to jednoduché. Volte stejnou velikost, jako u letních bot. Jak naznačuje tabulka níže, boty Kangoo Jumps se prodávají ve velikostech XS, S, M, L a XL. Pokud spadáte na rozzhraní dvou velikostí (někdy máte boty 38, jindy 39), sáhněte po menší variantě.
Ve velké botě může dojít k prodření vložky v důsledku volné paty. Větší boty jsou také těžší a tvrdší.

Velikosti Kangoo Jump
Tabulka velikostí klokaních bot Kangoo Jumps

Do klokaních bot se doporučuje nosit vyoké ponožky, podobně jako do bruslí.

Jak se starat o Kangoo Jumps

Na botách není potřeba nic mazat. Jednou za čas je dobré zkontrolovat všech šroubků. Po 50 až 80 naskákaných hodinách je dobré zkontrolovat, zda se plastové mušle v důsledku vyměknutí pružin nadměrně neprohýbají. Pokud botu při běhu prošlápnete, je čas vyměnit gumovou pružinu, nebo přidat kovovou. V opačném případě hrozí prasknutí mušle.

Doufáme že vám náš článek usnadnil výběr klokaních bot a přejeme mnoho naskákaných kilometrů bez nehod.
V případě dalších dotazů neváhejte napsat do diskuse pod článkem, nebo se zeptejte specialistů na HOPsej.cz.

Sdílejte
Předchozí článekJak vybrat sušičku potravin
Další článekJak vybírat cestovní kancelář

5 KOMENTÁŘE

    • Jsou na to ideální. Lidé s nadváhou si totiž při běhu na Kangoo Jumps neničí kolena. Navíc díky mírné nestabilitě zapojujete i hluboké svalstvo zcela jinak, než při klasickém běhu. Pokud máte v okolí možnost, doporučuju využít půjčovnu a vyzkoušet 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ