Sportovní hodinky jsou určeny k použití v extrémních podmínkách. Konstrukce klade důraz na pevnosti a odolnost materiálů z nichž jsou vyrobeny a v neposlední řadě také na jejich vodotěsnost. Sportovním hodinkám nevadí voda, prach, teplo, zima, jsou takřka nerozbitné a antimagnetické.

Vyrábějí se také speciální řady, optimalizované pro konkrétní sport. V dalším článku si můžete přečíst například jak vybrat hodinky na běhání.

prodej sportovních hodinek
Prohlédněte si kompletní nabídku sportovních hodinek pro ženy, dívky i muže na Hodinky.cz, Stačí kliknout…

Funkce sportovních hodinek

Při výběru se důkladně zamyslete nad tím, k čemu budete hodinky využívat a co od nich očekáváte. Nemá smysl si připlácet za funkci, kterou byste teoreticky mohli jednou použít. Naopak neváhejte s koupí sportovních hodinek, jejichž funkce využijete téměř každý den.

GPS hodinky Suunto
Pánské sportovní hodinky – detaily po rozkliknutí
Nejčastější funkce sportovních hodinek:

  • stopky
  • tlakoměr
  • výškoměr
  • GPS
  • monitor srdečního tepu
  • informace o počtu spálených kalorií
  • rychlost

Lepší chytré hodinky vám umožní nastavit, které informace se mají zobrazovat ve výchozím zobrazení a které nepotřebujete. Méně zobrazovaných veličin znamená větší písmo a lepší čitelnost.

Dražší modely si zapamatují, které informace chcete zobrazovat na kole, které při běhání a co vás zajímá na běžkách. Nemusíte tak pokaždé pracně nastavovat nové zobrazení.

Sportovní hodinky s GPS

Chcete-li měřit svou rychlost a uběhnutou/ ujetou vzdálenost bez nutnosti instalace přídavného čidla, pořiďte si sportovní hodinky s GPS. Na konci dne můžete data nahrát do počítače, prohlédnout si svou trasu a zobrazit další statistiky.

Dámské sportovní hodinky
Dámské sportovní hodinky – cena po rozkliknutí

Sportovní hodinky s krokoměrem

Sportujete v hale, nebo v místech se špatným GPS signálem? Pak si pořiďte sportovní hodinky s krokoměrem (footpodem). Ten dokáže odhadnout délku kroku, díky zabudovanému akcelerometru. Krokoměr má až neuvěřitelně vysokou přesnost. Před použitím je ho ale potřeba zkalibrovat.

Podobně můžete s hodinkami spárovat čidlo rychlosti na kolo i čidla na další sporty.

Jaké funkce nejčastěji využíváte a při jakých sportech vám hodinky pomáhají? Napište nám do diskuse pod článkem.

Sdílejte
Předchozí článekSvatební oznámení
Další článekJaké palivové dříví

1 komentář

  1. […] Pomozte svému bruslaři lépe sledovat jeho výkony na bruslařské dráze. Sportovní hodinky mají dnes už opravdu mnoho funkcí, mezi které patří např. měření tepové frekvence, krokoměr, měření ujeté vzdálenosti, výpočet spálených kalorií, intervalový trénink, měření rychlosti, měření tempa, záznam trasy apod. Existují v mnoha různých designech, které budou slušet ženám i mužům. Přečtěte si článek Jak vybrat sportovní hodinky! […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ