Hned první rada potěší všechny rodiče. Dětské hodinky by měly být levné. Pravděpodobnost, že je dítě ztratí, nebo rozbije, je totiž poměrně vysoká.

Hodinky pro nejmenší děti by měly být veselé a hravé, aby je dítě rádo nosilo. Pokud je vkus vašeho dítěte pomíjivý, volte raději nadčasovější vzory. Pokud nyní miluje Hello Kitty, nemusí ji zbožňovat za půl roku a hodinky přestane nosit.
Nabídka hodinek pro nejmenší je poněkud stereotypní. Chlapecké hodinky modré, hodinky pro holku růžové. Při troše pátrání ale najdete i designově zajímavé modely.

Prodej dětských hodinek

Klikněte na rozcestník níže a prohlédněte si širokou nabídku hodinek ve specializovaném eShopu Hodinky.cz:

Dětské hodinky pro kluka, holku
Prohlédněte si aktuální nabídku dětských hodinek pro chlapce i dívky. Prohlédněte si dětské digitální sportovní hodinky Detomaso

Materiály u dětských hodinek

Ideální jsou modely z plastu, textilu nebo silikonu. Kovové hodinky dětskou ruku příliš zatěžují a studí. Nejmenší děti ocení hodinky na suchý zip, protože se dá snadno měnit velikost pro jejich rychle rostoucí ruku.

Ručičky vs. digitálky

Zde je výběr čistě na vás. Pokud má ale dítě ještě problém s odečítáním času z ručičkových hodin, není asi dobré kupovat dětské digitální hodinky. Naopak mu pomozte s tréninkem a pořiďte ručičkové. Jinak byse mu mohly děti ještě za rok smát, že nezná hodiny…

Vodotěsnost dětských hodinek

Minimální vodotěsnost by měla být 30 metrů. Jak jsme si říkali v článku Jak vybírat hodinky, tato vodotěsnost není určena k potápění, ale zaručí přežití hodinek při koupání.
Pokud zvolíte hodinky s názvem „water resistant“ bez číselného údaje, jsou jen vlhkotěsné. Takovéto hodinky pro děti jsou levné, ovšem je otázka času, kdy je utopí.

Sklíčko hodinek pro děti

Sklíčko volte minimálně minerální. Děti jsou akční a levnější varianty, typu akryl, by dlouho nevydržely. Lepší variantou je samozřejmě safírová úprava, která je ovšem dražší.

Dětské hodinky sportovní

Čím je dítě starší, tím více mu můžeme věřit, že hodinky neztratí. Pokud aktivně sportuje, jistě využije dětské sportovní hodinky. Pomohou mu s tréninkem a přípravou na závody.

Dětské hodinky s GPS lokátorem
Klikněte pro kompletní nabídku GPS

Sportovní hodinky mívají robustnější konstrukci, která něco vydrží.

Hodinky s GPS lokátorem pro děti

Stále větší oblibě se těší GPS hodinky pro děti. Jejich cena spadla už pod 2.000,- Kč a umožní vám vidět, kde se právě vaše dítě nachází. V nabídce jsou zajímavé chlapecké hodinky, i růžové hodinky pro holku.
GPS hodinky vás mohou upozornit, pokud dítě opustí vymezený okruh.
Jste milionáři a bojíte se únosu? Uklidní vás tlačítko SOS, které okamžitě odešle informace o aktuální poloze na váš mobil.

Hodinky s telefonem pro děti

Dražší modely GPS hodinek umožňují také telefonování, takže omezíte riziko ztráty telefonu.

Pokud chcete mít neustálý přehled o svém dítěti, budete mu do chytrých hodinek s telefonem pořídit také SIM kartu. Její měsíční paušál se pohybuje do 200,- Kč.
Zpravidla je možné omezit počet volaných i volajících čísel.

Dětské hodinky s lokátorem jsou trochu eticky sporné a je potřeba se zamyslet nad rozumným kompromisem mezi bezpečností a svobodou dítěte.

Zkušenosti a recenze?

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte další rady pro naše čtenáře? Napište nám do diskuse.

 

Sdílejte
Předchozí článekJak vybrat chytré hodinky
Další článekSvatební oznámení

13 KOMENTÁŘE

  1. teda to je takový výběr hodinek že by to člověk ani neřekl, ale stejně nevím které ty hodinky mám té naší malé Rozárce koupit 🙁 chtěla bych aby v ní bylo i to gps…

  2. a takové ty chytré hodinky pro děti? je to s nimi v pohodě? viděla jsem to včera na jednom chlapečkovi v parku a docela si s nimi věděl rady, takže asi bych si dovedla představit kdyby to měli mé děti

  3. ono asi záleží jaké ty hodinky přesně chceš, každé jsou asi trochu v něčem jiné… fakt to zálaží.. důležité je si říct k čemu ty hodinky mají sloužit 😉

  4. já jsem se taky koukala a nic jsem nenašla… ale asi špatně koukám, taky moc tomu nevěříma nerozumím těm hodinkám s gps polohou nebo co to všechno dokáže..

  5. já vám holky nevím jestli je to dobrý nápad, aby prostě ty děti měli takové dobré a drahé věci… je to jako ten chytrý telefon… není to moc velké rozmazlování? i když vědět vždycky kde je mé dítě by bylo asi dost fajn 🙂 ono když se jedná o bezpečí, tak to asi smysl má

  6. prosím vás co to všechno umí takové hodinky? někde jsem snad četla že skrz to jde i volat a že jdou i voděodolné :O a to mi nejde nějak do hlavy… je to tak?

  7. tak co? jak jste to nakonec vyřešili? koupili jste to jako dárečky na vánoce nebo ne? 🙂 jsem zvědav, protože teď je to fakt hit 😀

  8. Nevím jestli je to dobrá volba, furt jsem na vážkách. Chláp říká že jo, že je máme koupit že uvidíme, ale moc se mi do toho nechce. Tak uvidím. Včem jsou teda ta výjmečné?

  9. prosím a které ty hodinky teda fungují dobře? koukala jsem se na internetu a všude se píše něco jiného, někdo je spokojený a někdo zase ne… tak jestli máte super radu šup sem s ní .)

  10. Tak jak to s váma dopadlo? koupili jste nakonec nějaké ty hodinky nebo ne? 🙂 kdyžtak řekněte 🙂 ráda pomůžu a tak

ZANECHAT ODPOVĚĎ