Pokud se vám v místech kontaktu s kovem objevuje vyrážka, nebo ekzém, patrně trpíte alergií na kov. Nejčastějšími spouštěči alergické reakce jsou nikl, zinek kobalt a chrom. Nezřídka se však projeví také alergie na zlato a stříbro. Abyste měli jistotu, které kovy vaší pokožce vadí, navštivte alergologa.
Alergie se může projevit i u hodinek, u kterých byste to nečekali. Levné hodinky totiž mohou obsahovat i příměsi kovů, které výrobce nedeklaruje.

Ideální materiál hodinek pro alergiky

Ideální materiál vám doporučí právě alergolog. Pokud vás zajímá, jaké hodinky si pořídit při alergii na kov, pročtěte si následující možnosti:

Hodinky z chirurgické oceli

Chirurgická ocel má velmi dobrou snášenlivost u většiny lidí, kteří jsou alergičtí na jiné kovy. Je však dobré ji kupovat od prověřených prodejců, kteří garantují její čistotu. U levných no-name značek se totiž i v této oceli mohou vyskytovat přídavky jiných kovů.

Titanové hodinky

Titanové hodinky jsou pro alergiky z pravidla ideálním řešením. Tento lehký kov (o cca 32% lehčí, než ocel) se pro svou vysokou snášenlivost používá také pro výrobu umělých kloubů.
Jednoznačnou výhodou titanu je jeho odolnost. Oproti koženým páskům jsou titanové hodinky prakticky nezničitelné a případné škrábance se dají zaleštit.

antialergické hodinky z titanu
Klikněte na obrázek a prohlédněte si kompletní nabídku titanových hodinek Boccia na Hodinky.cz

Hodinky z kůže

Kožený řemínek hodinek je pro alergiky zajímavým řešením, ovšem musí vést i pod dýnkem hodinek, aby se kov nedotýkal kůže v žádném bodě. Nezapomeňte ani na takový detail, jakým může být kovová přezka.
Levnější kožené pásky nemusí nabízet uspokojivou odolnost vůči vodě. Dražší řemeny, plněné koženou drtí, si zachovávají svůj vzhled a vlastnosti i po namočení.

Dřevěné hodinky pro alergiky

Spousta lidí bere hodinky ze dřeva jako vtip, ovšem jak si můžete prohlédnout níže, dřevěné hodinky se skutečně vyrábějí a prodávají i u nás.
Výhodou je skutečně neotřelý design, který se díky různým odstínům dřeva hodí k obleku i pro běžné nošení.

Dřevěné hodinky Wewood
Dřevěné hodinky značky Wewood si můžete prohlédnout po kliknutí na obrázek

Nejedná se samozřejmě o sportovní hodinky, se kterými byste se mohli potápět.

Keramické hypoalergenní hodinky

Keramika je materiál, který nevadí ani těm nejcitlivějším lidem. Lze ji barvit, takže je možné koupit dámské hodinky pro alergiky ve stylové bílé barvě, černé pro muže, nebo další barvy pro lidi, kteří nevidí svět zas tak černobíle.

keramické hodinky alergie
Po kliknutí na obrázek si prohlédnete kompletní nabídku keramických hodinek pro ženy i muže

Textil a plast – levné řešení

Textil, plast, nebo pryž mohou být při alergii na kovové hodinky také řešením, ovšem jelikož se tyto materiály používají primárně pro levnější modely, nemusí vás uspokojit jejich design a kvalita zpracování. Často se u nich stejně nevyhnete kovovému dýnku a sponě. Pryž často využívají také sportovní hodinky na běhání.

Jak se bránit alergii na kov?

S medicínskou léčbou vám poradí váš alergolog. My pro vás máme alespoň „babskou“ radu pro případ, že se jednoduše nechcete vzdát svých oblíbených kovových hodinek.
Natřete místa, dotýkající se vaší kůže, bezbarvým lakem na nehty. Toto ošetření je samozřejmě pouze dočasné, ale umožní vám, abyste si vzali své milované šperky alespoň jednou za čas na nějaký ten ples, či zábavu, bez ohledu na alergii.

Máte nějaké další rady a zkušenosti? Napište nám do diskuse pod článkem.

 

Sdílejte
Předchozí článekJakou pánev si pořídit
Další článekStropní držáky projektoru

1 komentář

  1. Dřevěné hodinky jsou super co se týče materiálů. Od té doby co je mám, nemám na ruce žádný exem z kovu. A navíc jsou lehké a moderní.
    Bála jsem se údržby, ale taky v pohodě. Dřevěné hodinky mohu jen doporučit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ