Výběr trampolíny na veřejné hřiště, před mateřskou školu, nebo školku je velice zodpovědný úkol. Trampolína na hřiště musí odolat mnohem většímu náporu, než je tomu u domácích trampolín. Kromě parametrů, popsaných v článku „Podle čeho vybírat trampolínu na zahradu“ je v tomto případě ještě důležitější hledět na udělené certifikáty.

Certifikované trampolíny

Trampolíny s certifikátem zaručují jistou úroveň bezpečnosti a kvality provedení. Například holandská značka trampolín Berg je evropským lídrem v oblasti bezpečnosti trampolín. Všechny její trampolíny jsou certifikované jako hračka a nejvyšší řada Elite dosáhla dokonce na certifikát sportovní pomůcky, kde jsou nároky ještě přísnější.

Z jakých prostředků trampolínu kupujete?

Pokud trampolínu pro školku/ veřejné hřiště pořizujete z vlastních prostředků, stačí vám když bude certifikovaná jako hračka.
V případě financování z různých dotací a evropských fondů je pak zpravidla vyžadována certifikace sportovní potřeby.

Zakopaná trampolína

Pro školky a veřejná prostranství je zakopaná trampolína (inGround) ideální volbou. Ochranná síť je totiž často nejslabším článkem, který na veřejných hřištích nevydrží tak dlouho, jako na soukromé zahradě. Pokud má kolem sebe zakopaná trampolína dostatek prostoru je zbytečné ji vybavovat ochrannou sítí.

Díky tomu se nebudou tvořit fronty u jediného vchodu a děti nebudou tak často stát na ochranném pružinovém límci, což zvýší jeho životnost.

Certifikace trampolíny
Zakopaná trampolína na veřejné hřiště znamená nejméně starostí

O bezpečnost bez sítě není potřeba mít strach, jelikož nekontrolovatelný pád mimo trampolínu z vysokého výskoku prakticky nehrozí.

Nezapomeňte na příslušenství k trampolíně

Na zimu doporučujeme ochrannou síť a límec uklízet, případně k trampolíně pořiďte kvalitní kryt. Ten límec ochrání před zbytečným zatékáním vody, která by opakovaně zamrzala a snižovala jeho životnost.

Máte další dotazy? Neváhejte nám napsat do diskuse pod článkem.

Sdílejte
Předchozí článekJak změřit velikost prstenu
Další článekJak vybrat správný paddleboard

2 KOMENTÁŘE

  1. Tak zahrabat trampolínu mě tedy opravdu nenapadlo, opravdu výtečný nápad, již dva roky a pořád mi vadilo, že je na zahradě přece jen trošku víc vidět, myslím, že toto bude ideální řešení, díky za typ 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ