Tipů na dárky pro novorozeně najdete všude plno. Co ale dárky pro předčasně narozené dítě?

V této situaci víc než kdy jindy platí pravidlo poslouchejte, co maminka OPRAVDU POTŘEBUJE. Zároveň se ale snažte dát rodičům prostor vyrovnat se se stresovou situací. Vynervované mamince asi nepomůže, když jí bude co chvíli každý volat, jestli něco nepotřebuje. Jasně, tyto dvě rady jdou tak trochu proti sobě. Jak na to tedy vyzrát?

Doporučte mamince Tomikup. Sama si tam může ve volné chvíli zapsat, co opravdu potřebuje a seznam online rozeslat rodině a známým. Ti si mohou dárky v klidu zarezervovat, aby se nestalo, že se něco koupí dvakrát. Vše jde navíc udělat i z mobilní aplikace. Jednoduché, rychlé, geniální :-).

dárky pro nedonošené miminko

Tipy na dárky pro nedonošená miminka (a jejich rodiče)

Kromě tipu na online wishlist Tomikup pro vás máme i pár nápadů na univerzální dárky, které se mohou maminkám nedonošenců hodit.

Dětská váha

U dětí s nízkou porodní váhou se rodiče i zdravotníci modlí o každý přibraný gram. Váhu mimika bude chtít maminka určitě sledovat i doma.

Monitor dechu

Nedonošená miminka jsou velmi křehká a bohužel se v jejich případě častěji setkáváme se zástavu dechu. Pokud rodiče monitor dechu ještě nepořídili, určitě jim udělá radost a dopřeje alespoň pár hodin klidného spánku.

Sterilizátor

Čím menší miminko je, tím slabší imunitu má. Je lepší nenechat nic náhodě a všechny dudlíky, lahvičky a hračky sterilizovat. Skvěle k tomu poslouží třeba sterilizátor do mikrovlnky.

Menší verze všeho

Rodiče většinou nemají důvod předpokládat, že se jim miminko narodí předčasně, takže na tak malé miminko často nejsou vybaveni. Pomozte jim s nákupem plenek velikosti 0, oblečení velikostí 44-50 (má třeba i Lindex a HM), případně třeba i malého a lehkého dudlíku. Nejlepší je prý ten úplně obyčejný z lékárny, protože je lehoučký.

Výpomoc

S miminky je vždy hodně práce. S těmi nedonošenými obzvlášť. Snažte se tedy rodičů co nejvíce odlehčit. Má miminko staršího sourozence? Vezměte ho ven, nebo si ho půjčte na víkend. Mají psa? Nabídněte pomoc s venčením. Doneste navařené jídlo, které se dá dát do mrazáku (pozor na nadýmavé a alergenní ingredience), přineste jim nákup… Udělat toho můžete spoustu, stačí se zeptat a být akční.

Tvrdí maminka, že nic nepotřebuje a vše zvládne sama? Řekněte jí, aby si na Tomikup napsala nejen věci, které jí můžete koupit, ale také věci, se kterými jí můžete pomoc. Může jí to pomoci překonat ostych si o pomoc říct.

dárky pro nedonošené miminko

Doporučení na závěr

Snažte se rodičům odlehčit bez nároku na „odměnu“. Ano, nová miminka jsou roztomilá a každý by chtěl zajít na mazlící návštěvu, ale počkejte prosím, až vás maminka na návštěvu vyloženě pozve. I kdybyste měli jen přinést jídlo mezi dveře a zase odejít. Věřte, že v začátcích má maminka dost svých starostí a uklízet a vařit kafíčka kvůli návštěvám je to poslední, co potřebuje. Navíc rodiče často nechtějí vystavovat malinká miminka bacilům, které mohou návštěvy do domácnosti zanést.
Buďte empatičtí a vydržte to. Na mazlení bude ještě času dost a novopečení rodiče vás za to budou milovat.

Sdílejte
Předchozí článekJak vybrat sjezdové lyže
Další článekJak vytvořit seznam svatebních darů

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ