Výbavička pro miminko není zas taková věda. Co ale výbavička pro dvojčata? Poradíme Vám, co pořídit, aby pro vás bylo mateřství co nejsnazší.

Jak ušetřit na výbavičce pro dvojčata?

Nakoupit vše potřebné pro dvě děti najednou je samozřejmě finanční zátěž. Je proto potřeba si dopředu stanovit rozpočet, do kterého se musíte vejít a vybírat výbavičku pro miminko s rozumem. Děti rozhodně nepotřebují nejdražší vybavení od nóbl značek. Určitě jim nebude vadit, když budou mít věci z druhé ruky. Dokud se nenaučí mluvit, vyčítat vám to nebudou :-).

Zkuste se poptat kamarádek nebo maminek v rodině, jestli nemají něco, co by mohly vaše děti podědit. Uvidíte, že se toho najde dost. Jediný problém v poděděných věcech může být ten, že vám může být nabídnuta výbavička pro letní miminko, když zrovna potřebujete výbavičku pro miminka zimní.

Pokud Vás finance i tak tlačí, je ideální čas požádat o pomoc rodinu. Většina prarodičů, tetiček i strýčků by dvojčátkům stejně pořizovala nějaký dáreček, tak bude ideální, když jim dáte vědět, co předně Vám ve výbavičce ještě chybí.
Jak to ale udělat tak, aby byl přehled v tom, co kdo koupí? Udělejte si seznam výbavičky pro miminka na Tomikupu!

Výbavička pro miminko
Zapojte rodinu do nákupů!

Na Tomikupu si snadno vytvoříte přehledný wishlist, kam napíšete vše, co vám do výbavičky schází. Rodině pak už jen pošlete odkaz. Každý se tak může rozhodnou, co miminkům pořídí a pro pořádek si produkt zarezervovat, aby se daná věc omylem nekoupila víckrát.

Nejlepší na tom je, že v seznamu můžete k jednotlivým položkám přidat obrázek, popisek i odkaz na konkrétní eshop. Můžete tak produkt přesně specifikovat, aby každý věděl, co konkrétně potřebujete.

Naše tipy a vychytávky pro dvojčecí výbavičku

SS nákupem výbavičky pro dvojčátka máme osobní zkušenost, tak si dovolíme předat vám pár tipů, které se nám osvědčily.

Pro začátek stačí jedna postýlka

Postýlka pro miminko je základ, ale málo koho napadne, že není nutné mít dvě postýlky hned po narození. Obě děti se vám pohodlně vejdou do jedné postýlky určitě ještě několik měsíců po narození. Tím spíš, že dvojčátka bývají menší. Postýlku pro druhé miminko můžete dokoupit až když se v jedné začnou tísnit. Ani výbavičku do postýlky pro druhé miminko nemusíte až na pár nezbytností řešit hned.

Rostoucí nábytek se vyplatí

Zkuste se poohlédnout po takovém nábytku, který dětem dlouho vydrží. V našem případě se jedná hlavně o postýlky a jídelní židličky. Když dobře vyberete, může takový nábytek dětem sloužit dlouhá léta.

Vše musí být 2x? Rozhodně ne!

Nebojte se, výbavička pro dvojčata neznamená výbavička pro jedno dítě krát dva. Myslete na to, že spoustu věcí můžete mezi dětmi prostřídat. Platí to třeba u oblečení, hraček, ale i spousty dalších věcí. Kdyby něco chybělo, vždycky to můžete dokoupit později a děti se alespoň naučí spolu dělit.

Pozor při výběru kočárku

Kočárek pro dvojčata je rozhodně jednou z dražších položek na seznamu výbavičky. Kvalitní kočárek bohužel něco stojí, a tak věnujte zvýšenou pozornost jeho nákupu, abyste později nelitovali.

Bydlíte ve městě? V tom případě Vám příliš nedoporučujeme kočárek, kde jsou děti vedle sebe. Tyto kočárky jsou velmi široké a těžko se s nimi kličkuje po úzkých chodnících, a to tím hůř, když je třeba na chodníku zaparkované auto, nebo tam stojí popelnice. Může se vám také stávat, že se se nevejdete s kočárkem do dveří domu či uliček oblíbeného obchodu. Dobře si projděte všechny trasy, kam budete chtít s kočárkem chodit a uvidíte, že na spoustě míst byste museli jezdit s kočárkem v silnici, což určitě není bezpečné. Naopak pokud bydlíte na vesnici, kde je prostoru dost, nemusíte to tolik řešit.

Míte děti posazené za sebou je mnohdy mnohem praktičtější (na obrázku Uppababy Vista).

Městským rodičů nebo těm, kteří bojují s prostorem doporučujeme vybírat kočárek, kde budou děti umístěny za sebou. Tyto kočárky jsou stejně široké jako ty klasické pro jedno dítě a nebudete mít takový problém v užších místech. Nemusíte mít strach, že o dětech nebudete mít dostatečný přehled nebo že se dětem nebude v takovém kočárku líbit. Všechno je o zvyku :-).

Speciální kojící polštář

Víte, že existuje kojící polštář, který je přímo určen pro kojení dvojčat? Je prostornější, pevnější a pohodlně na něm nakojíte obě děti najednou. Skvělá vychytávka!

Máte zkušenost s dvojčaty? Jaké jsou vaše tipy? Napište nám do diskuse!

Sdílejte
Předchozí článekVýbavička pro druhé miminko
Další článekJak na oslavu prvních narozenin

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ