Dlouho dopředu, nebo na poslední chvíli?

Každá letecká společnost má vlastní strategii, ale pro lety po Evropě zpravidla platí, že nejvýhodnější letenky lze pořídit 1-2 měsíce před odletem. Letíte-li mimo Evropu, hledejte letenky spíše 2 až 3 měsíce předem. Nezapomínejte však že „velký bratr vás vidí.“ Některé společnosti si všímají, když vyhledáváte letenky na konkrétní trase opakovaně a uměle cenu navyšují, aby vás přinutili k rychlému nákupu. Proto je dobré smazat cookies, nebo využít takzvaný bezpečný mód prohlížeče. Například v Chromu stačí zmáčnout klávesovou zkratku CTRL+Shift+N

Kdy jsou letenky nejlevnější?

Při plánování dovolené se rozhodně vyhněte období po Novém roce, Vánocům svátkům v cílové destinaci no a pokud je to možné, i letním prázdninám. Ve špičce jsou letenky nejdražší, takže je zbytečné odlétat 1. července, když před 29 červnem jsou ceny výrazně nižší.

Kde hledat výhodné letenky?

Letenky můžete hledat na vlastní pěst přímo na stránkách aerolinek, nebo na takzvaných vyhledávačích letenek, které prohledávají najednou v nabídkách největších dopravců. Jedná se zejména o stránky:

Druhou variantou je sledovat nabídky takzvaných lovců letenek. Mezi nejznámější patří Cestujlevne.com nebo Akcniletenky.cz.

Levné letenky na Facebooku

Pokud se vám nechce shánět ubytování na místě, hledejte výhodné zájezdy na stránce Dovolená.cz, kde naleznete zájezdy za skutečně zajímavé ceny.

A jaké jsou vaše zkušenosti s hledáním levných letenek? Co se vám osvědčilo a co nikoliv? Napište nám do diskuse.

Sdílejte
Předchozí článekFree Wheel, AirWheel, SoloWheel - recenze
Další článekJak vybírat trampolínu

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ