Sportovní hodinky jsou určeny k použití v extrémních podmínkách. Konstrukce klade důraz na pevnosti a odolnost materiálů z nichž jsou vyrobeny a v neposlední řadě také na jejich vodotěsnost. Sportovním hodinkám nevadí voda, prach, teplo, zima, jsou takřka nerozbitné a antimagnetické.

Vyrábějí se také speciální řady, optimalizované pro konkrétní sport. V dalším článku si můžete přečíst například jak vybrat hodinky na běhání.

prodej sportovních hodinek
Prohlédněte si kompletní nabídku sportovních hodinek pro ženy, dívky i muže na Hodinky.cz, Stačí kliknout…

Funkce sportovních hodinek

Při výběru se důkladně zamyslete nad tím, k čemu budete hodinky využívat a co od nich očekáváte. Nemá smysl si připlácet za funkci, kterou byste teoreticky mohli jednou použít. Naopak neváhejte s koupí sportovních hodinek, jejichž funkce využijete téměř každý den.

GPS hodinky Suunto
Pánské sportovní hodinky – detaily po rozkliknutí
Nejčastější funkce sportovních hodinek:

  • stopky
  • tlakoměr
  • výškoměr
  • GPS
  • monitor srdečního tepu
  • informace o počtu spálených kalorií
  • rychlost

Lepší chytré hodinky vám umožní nastavit, které informace se mají zobrazovat ve výchozím zobrazení a které nepotřebujete. Méně zobrazovaných veličin znamená větší písmo a lepší čitelnost.

Dražší modely si zapamatují, které informace chcete zobrazovat na kole, které při běhání a co vás zajímá na běžkách. Nemusíte tak pokaždé pracně nastavovat nové zobrazení.

Sportovní hodinky s GPS

Chcete-li měřit svou rychlost a uběhnutou/ ujetou vzdálenost bez nutnosti instalace přídavného čidla, pořiďte si sportovní hodinky s GPS. Na konci dne můžete data nahrát do počítače, prohlédnout si svou trasu a zobrazit další statistiky.

Dámské sportovní hodinky
Dámské sportovní hodinky – cena po rozkliknutí

Sportovní hodinky s krokoměrem

Sportujete v hale, nebo v místech se špatným GPS signálem? Pak si pořiďte sportovní hodinky s krokoměrem (footpodem). Ten dokáže odhadnout délku kroku, díky zabudovanému akcelerometru. Krokoměr má až neuvěřitelně vysokou přesnost. Před použitím je ho ale potřeba zkalibrovat.

Podobně můžete s hodinkami spárovat čidlo rychlosti na kolo i čidla na další sporty.

Jaké funkce nejčastěji využíváte a při jakých sportech vám hodinky pomáhají? Napište nám do diskuse pod článkem.

Sdílejte
Předchozí článekSvatební oznámení
Další článekJaké palivové dříví
Zajímá se zejména o netradiční sporty, všeliké technické novinky a internetový marketing. Nejraději píše o věcech, které si sám vyzkoušel.

BEZ KOMENTÁŘE

Napsat komentář